у Франції передумали запрошувати Росію на церемонію річниці висадки союзників у Нормандії

by host

Росія не буде запрошена на заходи з нагоди 80-ї річниці висадки союзників у Нормандії під час Другої світової війни наступного тижня через війну в Україні та занепокоєння деяких союзників щодо присутності Москви, пише Reuters із посиланням на неназвані дипломатичні джерела.

Раніше організатори заявляли, що лідер РФ Володимир Путін не буде запрошений на заходи у Франції, але будуть присутні деякі російські представники. Але джерела повідомили виданню, що російських офіційних осіб тепер взагалі не запрошуватимуть на пам’ятні заходи.

Також цього місяця троє інших дипломатів ЄС повідомили агентству, що низка держав блоку заявила, що їм буде непросто, якщо Росія прийме участь через два роки після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Читайте також: У французькому парламенті пояснили, навіщо запрошують росіян на урочистості в Нормандії

16 квітня організатори пам’ятних заходів Mission Libération підтвердили офіційне запрошення Росії на церемонію святкування 80-річчя висадки союзників у Нормандії 6 червня. Володимира Путіна не запрошували через війну Росії в Україні.

Депутат Національної асамблеї Франції Бенджамен Аддад пояснював рішення запросити російську делегацію на святкування 6 червня «довгою історією» взаємин із Росією. Запрошення російської сторони парламентар назвав «способом підірвати пропаганду Володимира Путіна», якого це не стосується.

«Такі символічні події показують, що у нас також є спільна історія і ми готові протягнути руку російському народу», – говорив Аддад.

Напередодні президент Франції Емманюель Макрон підтвердив, що президент України Володимир Зеленський візьме участь в урочистостях з нагоди 80-річчя висадки союзників у Нормандії у Франції.

Читати також