«це ціна багатомісячної затримки» з наданням допомоги

by host

Держсекретар США Ентоні Блінкен вважає, що причиною наступу сил РФ у Харківській області є затримка з наданням Україні необхідної допомоги.

«Немає жодних сумнівів, що це ціна багатомісячної затримки із затвердженням додаткового бюджетного запиту й відправкою озброєння в Україну», – сказав очільник зовнішньополітичного відомства в інтерв’ю CBC News, оприлюдненому 12 травня.

Водночас Блінкен переконаний, що українські військові зможуть ефективно утримувати лінію фронту.

«Я переконаний, що Україна може ефективно утримувати лінію фронту на сході, вона може продовжувати утримувати переваги, досягнуті в Чорному морі, де вона відновила поставки.., а також тримати російські сили під загрозою, зокрема й у Криму, щоб їм було важче продовжувати агресію… Якщо Путін думає, що зможе пересилити Україну, пересилити її прихильників, він помиляється», – зазначив держсекретар.

За його словами, США та Європа роблять усе можливе, щоб прискорити надання допомоги.

Раніше цього тижня адміністрація США виділила Україні новий пакет допомоги на загальну суму близько 400 мільйонів доларів.

Російські сили зранку 10 травня розпочали наступальні дії в Харківській області уздовж українсько-російського кордону. Їм вдалося захопити кілька сіл, нині тривають бої у Вовчанську, місту з довоєнним населенням майже 17 тисяч людей (за даними влади, нині в цьому населеному пункті залишилося близько пів тисячі жителів).

Читати також