Це прецедент – Ткаченко про блокування «каналів Медведчука» у YouTube

by host

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко назвав прецедентом рішення сервісу YouTube заблокувати для українських користувачів телеканали «112 Україна», NewsOne і ZiK. Про це він заявив в інтерв’ю Радіо Свобода.

«Мене тішить, що YouTube таки заблокував ці канали. І це прецедент, тому що ми зверталися до YouTube, ми не знали, чи заблокують, чи не заблокують. Але, принаймні, ми доводили у двох листах факти і причини, чому це повинно було би статися. І я думаю, що це також свідчення того, що ризики, які пов’язані з інформаційною війною, усвідомлюються в цивілізованому світі», – сказав Ткаченко.

24 квітня YouTube заблокував для українських користувачів телеканали «112 Україна», NewsOne і ZiK. При спробі переглянути трансляцію з’являлося повідомлення про те, що канали недоступні для перегляду в Україні через скаргу влади на протизаконний контент.

Водночас самі телеканали заявили: «Всі дії Банкової абсолютно безглузді, так як ми відкрили нові майданчики, з яких українські глядачі можуть отримувати нову інформацію. Крім того, YouTube усвідомлює безпідставність вимог української влади і не заблокував наші канали, а лише обмежив доступ до них з території України, що є ознакою того, що YouTube вважає запити Банкової – безпідставними».

В Офісі президента ситуацію не коментували.

2 лютого президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки й оборони про запровадження санкцій проти народного депутата й соратника проросійського політика Віктора Медведчука Тараса Козака і восьми пов’язаних із ним юридичних осіб. Санкції передбачають блокування телеканалів «112 Україна», NewsOne і ZiK.

Телеканали у своїй заяві розкритикували санкції і назвали рішення влади «політичною розправою над невгодними ЗМІ».

За словами секретаря Ради національної безпеки та оборони України Олексія Данілова, робота над цим рішенням почалася ще влітку 2020 року, і готували його «дуже ретельно». Він запевнив, що є достатньо доказів, і скасувати санкції буде надзвичайно складно.

Тарас Козак назвав звинувачення «брехнею» і відкинув їх.

Рішення щодо санкцій підтримала низка західних союзників України, але були й застереження з-за кордону щодо необхідності дотримання права на висловлювання, і критика з боку кількох міжнародних журналістських організацій, а також із боку Росії.

Київ відповідає, що згадані канали були інструментами пропаганди, а не засобами інформації.

Джерело

Читати також