Трамп і Путін обговорили припинення вогню та енергетичну безпеку

Президент США Дональд Трамп та президент росії Володимир Путін провели телефонну розмову, в рамках якої акцентували увагу на важливості миру та швидкого припинення вогню у війні в Україні. Лідери домовилися про необхідність завершення конфлікту тривалим миром і підкреслили важливість покращення двосторонніх відносин між Вашингтоном і Москвою, що було зазначено в офіційному повідомленні Білого дому.

Про це розповідає Погляд

Переговори про енергетичне припинення вогню

За словами обох президентів, шлях до миру почнеться з енергетичного та інфраструктурного припинення вогню. Також обговорювали технічні деталі щодо впровадження морського перемир’я в Чорному морі, повного припинення вогню і встановлення постійного миру.

«Лідери погодилися, що рух до миру почнеться з енергетичного та інфраструктурного припинення вогню, а також технічних переговорів щодо впровадження морського перемирʼя в Чорному морі, повного припинення вогню і встановлення постійного миру».

У процесі бесіди також розглянули питання стабільності на Близькому Сході та проблеми нерозповсюдження стратегічних озброєнь. Представники Білого дому наголосили, що покращення відносин між США та росією може відкривати нові перспективи для економічної співпраці та забезпечення геополітичної стабільності після досягнення миру.

Ініціатива щодо мораторію на удари

Володимир Путін підтримав ініціативу Трампа про введення місячного мораторію на удари по об’єктах енергоінфраструктури як в Україні, так і в росії. Це питання було обговорено під час телефонної розмови, де Трамп запропонував взаємну відмову від атак на територіях обох країн на 30 днів.

«Під час бесіди Дональд Трамп висунув пропозицію про взаємну відмову сторін конфлікту від ударів на 30 днів по обʼєктах енергетичної інфраструктури».

Путін позитивно відреагував на цю ініціативу і дав російським військовим відповідну команду. Однак він також вказав на важливість контролю за припиненням вогню на всій лінії бойового зіткнення та висловився про необхідність зупинки примусової мобілізації в Україні.

Крім того, російський президент підкреслив, що повне припинення іноземної військової допомоги та обміну розвідувальною інформацією з Україною є ключовими умовами для уникнення ескалації конфлікту.

Читати також