Президент США Дональд Трамп оголосив про початок серії авіаударів по позиціях повстанців-хуситів у Ємені, звинувативши їх у піратстві та нападах на міжнародне судноплавство.
Про це розповідає Погляд
У своєму дописі в соціальній мережі Truth Social Трамп підкреслив, що віддав наказ збройним силам США розпочати «рішучі та потужні військові дії» проти хуситів. За його словами, хусити ведуть «невпинну кампанію піратства, насильства і тероризму» проти американських та інших суден, літаків і безпілотників.
«Наші хоробрі винищувачі зараз здійснюють повітряні атаки на бази терористів, їхніх лідерів і засоби протиракетної оборони, щоб захистити американські морські, повітряні та військово-морські активи», – заявив Трамп.
Крім того, президент США попередив Іран про «повну відповідальність» за дії хуситів, вимагаючи припинення їхньої підтримки.
Напередодні американські офіційні особи підтвердили намір продовжувати удари по цілях Хуті в Ємені після початку авіаударів, які мали на меті зупинити напади цього угруповання на морські перевезення і військово-морські судна в регіоні Перської затоки.
В результаті нічної атаки, що відбулася 15 березня, загинуло 30 осіб, понад 100 отримали поранення. Ця атака включала використання винищувачів, запущених з американського авіаносця в Червоному морі, а також ракетні обстріли. Представники хуситів повідомили про кількість жертв, яка на даний момент не може бути незалежно підтверджена.
Цей удар відбувся після попередження Трампа, що «пекло впаде на хуситів», якщо вони продовжать обстрілювати кораблі в регіоні Перської затоки та Ізраїль.
Авіаудари в Ємені стали найбільшою військовою операцією США на Близькому Сході з моменту вступу Трампа на посаду. Американські чиновники заявили, що цей обстріл «не є одноденною акцією – це перший з багатьох днів, якщо не тижнів ударів».
Протягом останніх 18 місяців повстанці Хуті здійснили численні напади на судноплавство, стверджуючи, що їхня мета – підтримати палестинців у війні Ізраїлю в Газі. Багато судноплавних компаній змушені були змінити свої курси на довші і дорожчі маршрути, щоб обійти регіон Перської затоки.
Хосейн Салямі, командувач Корпусу вартових ісламської революції Ірану, заперечив причетність Тегерана до операцій Хуті. Трамп посилив тиск на Тегеран з часу свого вступу на посаду, прагнучи повернути його до переговорів щодо обмеження його ядерних амбіцій.