Суд у Криму почав розглядати кримінальну справу проти Рефата Чубарова

by host

Підконтрольний Росії Верховний суд Криму почав розгляд по суді кримінальної справи Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, повідомляє проєкт Радіо Свобода Крим.Реалії.

У коментарі Крим.Реалії Рефат Чубаров розповів, що російська окупаційна влада в анексованому Криму поспіхом передала справу до суду, щоб винести вирок без участі офіційного адвоката.

«Вони (російські слідчі – ред.) це роблять дуже спішно і не попереджаючи ані мене, ані адвоката. В той же час ми стараємося, щоб у справу вступив адвокат Микола Полозов, якому в цьому відмовляють на рівні слідства. Вони швиденько зліпили цю справу та передали її до Верховного суду», – повідомив Чубаров.

Читайте також: «Справа Чубарова»: Кремль злякався Маршу гідності кримських татар?​

Він зазначив, що суд у Криму «є незаконним і виносить рішення, які завчасно затверджені спецслужбами Росії».

«Це спроба з боку окупаційного режиму якомога швидше без участі офіційного адвоката винести вирок», – додав Чубаров.

Наприкінці березня 2020 року Слідчий комітет Росії заочно висунув «звинувачення» голові Меджлісу кримськотатарського народу Рефату Чубарову.

Слідком звинувачує Чубарова в тому, що він навесні 2015 року в ефірі одного з українських телеканалів «висловлював заклики до здійснення екстремістської діяльності проти інтересів Росії», а також до деокупації Криму.

Читайте також: «Російські слідчі працювали нашвидкуруч». Що не так зі «справою Мустафи Джемілєва»​

23 березня стало відомо, що у Криму російський Слідчий комітет порушив кримінальну справу проти голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова за статтею російського Кримінального кодексу – «Організація масових заворушень, що супроводжувалися насильством». Йдеться про події 26 лютого 2014 року.

Сам голова Меджлісу Рефат Чубаров в коментарі Крим.Реалії пов’язав порушення «справи» із планами кримських татар щодо організації акції «Марш гідності».

Джерело

Читати також