суд пішов у нарадчу кімнату вирішувати долю клопотання про відвід прокурора

by host

Суддя Шевченківського райсуду Києва Володимир Бугіль пішов до нарадчої кімнати для розгляду клопотання сторони захисту активіста Сергія Стерненка у відводі прокурора Миколи Бозовуляка на засіданні із розгляду питання про обрання запобіжного заходу активістові.

Сторона захисту заявила, серед іншого, про упередженість Бозовуляка і тиск, який міг бути вчинений на прокурора.

Сам прокурор назвав вимогу про відвід «необгрунтованою, голослівною – більше для картинки на телебаченні».

«Я переконаний що судове рішення вже написане, а суддя у справі є упередженим», – сказав сам Сергій Стерненко.

В перебігу засідання сторона захисту також наполягала на тому, що потребує часу на збір заяв від охочих, взяти Сергія Стерненка на поруки.

Раніше сьогодні адвокатам активіста було відмовлено у відводі судді Володимира Бугіля.

Суддя Володимир Бугіль

Сергій Стерненко

Сергій Стерненко

Сторона захисту Стерненка наполягала на необхідності забезпечити проходження людей в залу, зокрема і потенційних поручителів. Через це під стінами суду між активістами і правоохоронцями виникли сутички. Про те, чи є постраждалі, наразі немає офіційних повідомлень.

Напередодні Служба безпеки України вручила йому підозру за двома статтями Кримінального кодексу: «умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині» та «носіння холодної зброї без передбаченого законом дозволу». Стерненко заявив, що вважає вручення йому підозри грубим порушенням норм Європейської конвенції про захист прав людини та Конституції України. В СБУ наголосили, що «повідомлення про підозру у вчиненні злочину є вимогою закону, який діє незалежно від інформаційних кампаній і політичних переконань тих, хто його порушив».

Справа Сергія Стерненка

Сергій Стерненко – громадський активіст та колишній очільник осередку «Правого сектору» в Одесі. Зокрема, брав участь у протестах проти забудови Літнього театру Одеси, після яких його затримували.

У 2018 році на Стерненка скоїли три напади, під час останнього з них він смертельно поранив одного з нападників Івана Кузнецова. Другий учасник нападу Андрій Ісайкул згодом втік з України. Активіст стверджує, що діяв у рамках законного самозахисту. В замовленні нападів він звинувачує мера Одеси Геннадія Труханова, який справу не коментує. Стерненко також заявляв про тиск на слідство з боку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та генеральної прокурорки Ірини Венедіктової.

У березні Офіс генерального прокурора повідомив, що Венедіктова та Аваков обговорювали «вбивство Кузнецова», хоча ця справа є підслідною СБУ. У квітні Венедіктова заявляла, що підозра у справі Стерненка «буде в будь-якому разі».

У «вбивстві» Стерненка звинувачують, зокрема, політики часів Віктора Януковича Андрій Портнов та Олена Лукаш, народні депутати від «Опозиційної платформи – За життя» Ілля Кива та Вадим Рабінович, від «Слуги народу» – Максим Бужанський та Олександр Дубінський. Натомість на захист активіста висловлювалися колишня голова МОЗ України Уляна Супрун, члени ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк?», парламентарі від партії «Голос».

11 червня 2020 року Служба безпеки України оголосила Сергію Стерненку підозру в умисному вбивстві.

Українська гельсінська спілка з прав людини вважає переслідування активіста політично вмотивованим.

Джерело

Читати також