Стерненко заявляє, що його домашній арешт закінчився

by host

Одеський активіст Сергій Стерненко повідомив 22 вересня, що термін його домашнього арешту сплив.

«Закінчився мій домашній арешт», – написав Стерненко у твітері.

Згодом Стерненко додав, що чекає від прокуратури нового подання про арешт.

6 серпня Шевченківський районний суд Києва підтвердив домашній арешт Стерненка, але змінив умови – з цілодобового на нічний домашній арешт.

Під час засідання прокурор Микола Бозовуляк повідомляв суду про ймовірний ризик, сторона обвинувачення вважає, що Стерненко може переховуватися від слідства.

Суддя Марина Антонюк оголосила про зміну запобіжного заходу Сергієві Стерненку, Київ, 6 серпня 2020 року

Досудове слідство у цій справі завершене. Відповідне рішення оприлюднили захисники Стерненка.

Крім того, захист та сам одеський активіст повністю відкидають позицію обвинувачення, як і не визнають провину Стерненка.

Раніше Сергій Стерненко перебував під цілодобовим домашнім арештом. 3 липня Апеляційний суд Києва залишив такий запобіжний захід без змін.

Справа Сергія Стерненка

Сергій Стерненко – громадський активіст та колишній очільник осередку «Правого сектору» в Одесі. Зокрема, брав участь у протестах проти забудови Літнього театру Одеси, після яких його затримували.

У 2018 році на Стерненка скоїли три напади, під час останнього з них він смертельно поранив одного з нападників Івана Кузнецова. Другий учасник нападу Андрій Ісайкул згодом втік з України. Активіст стверджує, що діяв у рамках законного самозахисту. В замовленні нападів він звинувачує мера Одеси Геннадія Труханова, який справу не коментує. Стерненко також заявляв про тиск на слідство з боку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та генеральної прокурорки Ірини Венедіктової.

У березні Офіс генерального прокурора повідомив, що Венедіктова та Аваков обговорювали «вбивство Кузнецова», хоча ця справа є підслідною СБУ. У квітні Венедіктова заявляла, що підозра у справі Стерненка «буде в будь-якому разі».

У «вбивстві» Стерненка звинувачують, зокрема, політики часів Віктора Януковича Андрій Портнов та Олена Лукаш, народні депутати від «Опозиційної платформи – За життя» Ілля Кива та Вадим Рабінович, від «Слуги народу» – Максим Бужанський та Олександр Дубінський. Натомість на захист активіста висловлювалися колишня голова МОЗ України Уляна Супрун, члени ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк?», парламентарі від партії «Голос».

11 червня 2020 року Служба безпеки України оголосила Сергію Стерненку підозру в умисному вбивстві та незаконному носінні холодної зброї.

Сергій Стерненко 15 червня 2020 року під Шевченківським судом, який обирає йому запобіжний захід

Сергій Стерненко 15 червня 2020 року під Шевченківським судом, який обирає йому запобіжний захід

Українська гельсінська спілка з прав людини вважає переслідування активіста політично вмотивованим.

Джерело

Читати також