США закликали Росію звільнити фрілансера Радіо Свобода Владислава Єсипенка

by host

Місія США в ОБСЄ закликала Росію звільнити заарештованого в анексованому Криму позаштатного співробітника Радіо Свобода (проєкт Крим.Реаліі) Владислава Єсипенка, а також інших політв’язнів, та припинити репресії щодо кримчан.

«Надходять повідомлення про те, що населення окупованого Криму зазнає утисків і залякування за допомогою довільних арештів, незаконних обшуків будинків і підприємств, сфабрикованих звинувачень в екстремізмі і примусу до визнання під тортурами та іншими жорстокими зловживаннями. Нас, як і раніше ,турбує справа журналіста Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода Владислава Єсипенка, якому висунуті звинувачення, які можуть привести до позбавлення волі терміном до 18 років за сфабрикованими звинуваченнями у зв’язку з його журналістською діяльністю. Ми наполегливо закликаємо Росію припинити репресії щодо кримчан і звільнити цих політичних в’язнів», – йдеться у виступі представника США Кортні Острієн, опублікованому на сайті місії 22 липня.

У підконтрольному Росії Сімферопольському районному суді 15 липня відбулося засідання у кримінальній справі стосовно заарештованого ФСБ Росії в Криму Владислава Єсипенка. На цьому засіданні російський прокурор оголосив обвинувальний висновок. Єсипенка звинувачують за статтею 223-1 Кримінального кодексу Росії (незаконне виготовлення вибухових речовин, переробка або ремонт вибухових пристроїв) і за статтею 222.1 КК Росії (незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, її основних частин, боєприпасів).

Санкції обох статей передбачають до 12 років позбавлення волі. Максимальний термін покарання за сукупністю двох статей – 18 років позбавлення волі.

Президент Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода Джеймі Флай назвав «знущанням зі справедливості» оголошення обвинувального висновку Єсипенку.

6 липня підконтрольний Росії суд продовжив на пів року арешт Владиславу Єсипенку. Відтак він залишиться у СІЗО до 18 грудня цього року.

Владислав Єсипенко – позаштатний журналіст (фрілансер) Радіо Свобода (проєкт Крим.Реаліі), висвітлював соціальну і екологічну проблематику, знімав опитування кримчан. Був затриманий співробітниками ФСБ Росії в Криму 10 березня 2021 року за звинуваченням в зборі інформації «в інтересах спецслужб України», а також зберіганні в автомобілі «саморобного вибухового пристрою». Втім експертиза не знайшла відбитків пальців Єсипенка на «вилученій» у нього гранаті, а Служба зовнішньої розвідки України, коментуючи твердження ФСБ про співпрацю Єсипенка з українськими спецслужбами повідомила про «провокації російських спецслужб».

Правозахисники і активісти нині проводять акції на підтримку Владислава Єсипенка.

Джерело

Читати також