США готові виділити Україні кредит на 50 млрд доларів, якщо ЄС продовжить санкції про Росії

by host

Сполучені Штати готові виділити Україні кредит на суму 50 мільярдів доларів, забезпеченням для якого будуть заморожені в країнах Заходу російські активи, пише Financial Times. Але Вашингтон пов’язує виділення такого кредиту з продовженням на невизначений термін санкцій Європейського союзу, запроваджених проти Росії через її вторгнення в Україну.

За даними видання, 5 червня пропозицію США обговорюють міністри фінансів країн ЄС під час зустрічі у форматі онлайн.

Передбачається, що кредит буде погашатися за рахунок доходів від заморожених російських активів. Більшість цих активів заморожені саме в ЄС. Сполучені Штати домагаються того, щоб Євросоюз продовжив санкції – у тому числі й заморожування активів – принаймні до закінчення війни в Україні і доти, «поки що Росія не погодиться заплатити за збитки, завдані Україні».

Читайте також: Президент Естонії затвердив закон, який дозволить конфіскувати активи за військову агресію

Раніше про можливість виділення кредиту на таких умовах (багато параметрів, таких як термін погашення та процентна ставка, ще не визначені), говорила міністр фінансів США Джанет Єллен. Це питання Сполучені Штати обговорювали зі своїми союзниками по «Групі семи».

Варіанти використання доходів від російських активів обговорюватимуть лідери G7 на саміті в італійській області Апулія, який пройде з 13 по 15 червня. Ще один варіант – надання Україні кредитів ЄС та інших країн G7.

У будь-якому випадку, необхідна згода всіх країн-членів ЄС, а її отримання не є очевидним. Зокрема, Угорщина, як і раніше, блокує остаточне схвалення схеми з використанням близько 3 мільярдів євро доходів від російських активів на допомогу Україні, головним чином постачання зброї. Наразі Євросоюз продовжує санкції проти Росії кожні півроку.

В обговореннях можливого кредиту, як і раніше, не йдеться про конфіскацію заморожених активів, а лише про використання прибутку від них (Москва, втім, і це вважає категорично неприйнятним і погрожує заходами у відповідь). При цьому у Вашингтоні та інших країнах Заходу наголошують, що заморожені кошти зрештою мають піти на відновлення України.

Читати також