Співали не гімн, а молитву – посольство Угорщини відреагувало на інцидент з депутатами на Закарпатті

by host

Обрані депутати села Сюрте в Закарпатській області після інавгураційного засідання колегії спочатку заспівали державний гімн України, після цього «національну молитву угорців», яка згодом стала державним гімном Угорщини, повідомило Посольство Угорщини в Україні у заяві в фейсбуці.

«З’ясувалося, що особа, яка зробила запис й опублікувала його з очевидно недоброзичливою метою – яка, до речі, є членом сім’ї політика, який зазнав поразки на виборах, – навмисно не записала державний гімн України, що пролунав наприкінці сесії, і лише після цього присутні заспівали національну молитву угорців, якій кілька сотень років і яка згодом стала державним гімном Угорщини», – мовиться в заяві посольства.

У посольстві стверджують, що ця «молитва» є частиною культурної спадщини та самобутності угорців, які живуть у різних куточках світу.

«Їх зберігають і використовують угорські громади в усьому світі не як символ Угорщини, а як символ належності до угорської нації, як це має місце з угорцями, які живуть в Україні», – мовиться в документі.

У посольстві переконують, що за законом «Про національні меншини в Україні» використання національних символів для цих меншин є гарантованим.

«Вже десятиліттями спостерігається та практика, згідно з якою в поселеннях, де живуть угорці, наявні угорські національні кольори, а під час урочистостей лунає національна молитва. Ми сподіваємося, що ця прекрасна і високо шанована традиція поваги до різних національностей і меншинної ідентичності безперешкодно триватиме в Україні», – мовиться в заяві.

Одна із закарпатських спільнот поширила днями у мережі відео з виконанням 21 листопада гімну Угорщини групою людей, вказуючи на те, що йдеться про новообраних депутатів однієї з тергромад на Закарпатті.

Люди у відеозапису виконують офіційний державний гімн Угорщини – Himnusz (у перекладі «Гімн»). Чути виконання його першого куплету. Текст написав Ференц Кельчеї 1823 року, музику Ференц Еркель 1844-го. Починається гімн зі слів «Боже, благослови угорців», що можна використати як формальну підставу назвати його «молитвою». Пісня після свого створення стала одним із неформальних національних гімнів угорців у складі Австро-Угорщини і в пізніші часи; за комуністичної влади виконувалася без слів, у яких згадувалося про Бога. З 1998 року, після падіння комуністичного режиму, «Гімн» був офіційно занесений у Конституцію Угорщини як державний гімн країни.

1 грудня Служба безпеки України заявила, що перевіряє інформацію про виконання гімну Угорщини депутатами Сюртівської сільської об’єднаної територіальної громади на Закарпатті. Перед тим депутати з фракції «Слуга народу» Віталій Безгін та Олександр Корнієнко заявили про те, що проситимуть Офіс генпрокурора та СБУ розслідувати ймовірне скоєння новообраними депутатами незаконних дій і проситимуть розпочати досудове розслідування.

Сьогодні парламентський комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки мав заслухати на своєму засіданні представників СБУ про ситуацію на Закарпатті, де під час урочистої сесії однієї з ОТГ місцеві депутати виконали гімн Угорщини, заявила Радіо Свобода голова підкомітету з питань держбезпеки та оборони, представниця «Слуги народу» Ірина Верещук. Але врешті це питання перенесли на четвер, 3 грудня.

Джерело

Читати також