«Скоро будуть в Україні» – прем’єр-міністерка Данії про винищувачі F-16

by host

Невдовзі винищувачі F-16 будуть направлені до України, сказала 31 травня прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен на пресконференції третього саміту Україна-Північна Європа.

Глава данського уряду наголосила, що Нордичні країни будуть підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно.

«Сьогоднішня зустріч є необхідною і другий меседж є дуже чіткий – ми повинні прискорити та наростити нашу підтримку для України, тому що ситуація на полі бою є дуже критичною. Зараз ми маємо безпекові зобов’язання від усіх нордичних країн. Ми передали багато і всі хочемо передати ще більше. Скоро данські F-16 будуть на шляху до України», – сказала Фредеріксен.

Також вона наголосила на важливості підтримки виробництва озброєння і дронів всередині України.

У Міністерстві оборони Данії казали, що країна передасть Україні винищувачі F-16 цього літа. У відомстві зауважили, що встановити чіткий графік передачі винищувачів F-16 важко, тому що «є кілька умов, які повинні бути виконані для того, щоб Україна могла використовувати надані літаки».

Українські пілоти нині проходять навчання. За даними видання The New York Times, Україна може отримати до липня лише шість із приблизно 45 винищувачів F-16, обіцяних західними країнами. Очікується, що до літа цього року будуть готові 12 льотчиків – це менше, ніж повна ескадрилья.

Влада України неодноразово заявляла, що поява західних винищувачів в Україні може змінити ситуацію на полі бою, адже Росія має «повну перевагу в небі» на окупованих територіях.

Напередодні міністр закордонних справ Данії Ларс Лекке Расмуссен заявив, що країна не виступає проти застосування винищувачів F-16, які вона передала Україні, для уражень військових цілей на території Росії.

Читати також