Російський удар по Львову пошкодив буферну зону спадщини ЮНЕСКО – Ткаченко

by host

Російські ракети вночі проти 6 липня поцілили в історичну частину Львова – на це вказав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

За його словами, внаслідок удару постраждав історичний район – буферна зона об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Львів – Ансамбль історичного центру».

«Комплекс із 17-ти житлових будинків розташований по вулиці Стрийській, на розі з вулиці Академіка Сахарова під №№50 – 76в – має статус пам’ятки архітектури місцевого значення», – повідомив він.

Читайте також: США продовжать «зміцнювати здатність України захищатися» – посол після удару по Львову

Ткаченко уточнив, що йдеться про будинки, зведені для викладачів Львівської політехніки у 1930-х роках. Вони внесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

«Терміново офіційно повідомляємо ЮНЕСКО про це і як завжди чекаємо дій більших, ніж просто глибоке занепокоєння. Держава, яка не шанує ні життя людей, ні пам’ять, ні історію чужої незалежної країни – не має жодного права бути повноправним членом міжнародних організацій», – додав міністр.

6 липня вночі війська РФ атакували Львівщину. За даними ДСНС, внаслідок ракетного удару по Львову загинули чотири людини, ще 37 поранені. В адміністрації повідомили, що пошкоджені близько 30 будинків та понад 50 автомобілів. Рятувальні роботи тривають.

Джерело

Читати також