Російські НПЗ є «цивільними цілями» – помічниця Остіна на слуханнях у Конгресі США

by host

Російська нафтова і газова інфраструктура є цивільними цілями, заявила 10 квітня на слуханнях у комітеті зі збройних сил Палати представників американського Конгресу помічниця міністра оборони США Ллойда Остіна Селеста Волландер.

Про таке висловлювання чиновниці Пентагону повідомив журналіст англомовної версії видання Insider Колбі Бадхвар. «Вона щойно сказала це знову», – додав журналіст через годину після першого згадування про висловлювання Волландер.

«Конгресмен Остін Скотт розкритикував ці слова і сказав, що Україна повинна мати можливість уражати російську енергетичну інфраструктуру», – також повідомив Колбі Бадхвар.

Днем раніше, 9 квітня, міністр оборони США Ллойд Остін висловив сумніви в необхідності українських ударів по російських нафтопереробних заводах.

«Ці удари можуть мати зворотній ефект з точки зору глобальної енергетичної ситуації. Україні краще переслідувати тактичні і оперативні цілі, які можуть безпосередньо вплинути на поточну боротьбу», – сказав Остін на засіданні комітету Сенату США з питань збройних сил.

За даними видання, ці коментарі Остіна були розкритиковані сенатором-республіканцем Томом Коттоном, який звинуватив адміністрацію в тому, що вона перешкоджає ефективним діям України з політичних міркувань.

«Мені здається, що адміністрація Байдена не хоче, аби ціни на газ підвищувалися в рік виборів», – заявив Коттон.

Bloomberg нагадує, що президент Джо Байден провів більшу частину свого президентства у боротьбі з інфляцією, в тому числі з цінами на бензин для американських споживачів.

Читайте також: РФ попросила Казахстан про постачання бензину в разі дефіциту через українські атаки – Reuters

Раніше у коментарі Радіо Свобода представник Головного управління розвідки Міноборони зазначив, що Україна веде оборонну війну, однак це не означає військові дії лише на її території.

Президент України Володимир Зеленський вважає, що західні партнери повинні підтримувати українські відповіді по критичних об’єктах інфраструктури на території Росії. Зокрема, йдеться про нафтопереробні та військові заводи.

«Росія, окрім сили, нічого не розуміє. І всі засудження щодо незаконно окупованих наших територій, ударів по нашій енергетиці…Всі ці засудження не призвели до зменшення атак Російської Федерації. Ці люди розуміють тільки одне – коли є потужна відповідь», – сказав Зеленський.

Читайте також: «Обурливо, якщо це правда». Оглядачі про нібито заклик США до України не бомбити НПЗ Росії

Впродовж останніх місяців почастішали атаки безпілотників на нафтопереробні заводи Росії. Київ підтвердив причетність до частини з них. Ці ​удари, ймовірно, є частиною спроби зменшити постачання палива російським військовим, а також могли б скоротити доходи від експорту, які Москва використовує для фінансування війни.

Наприкінці березня стало відомо, що внаслідок атак на НПЗ у Росії виробництво бензину до кінця березня скоротилося за річними показниками на 14%, а дизельного палива – на сім відсотків.

Усього з початку року було атаковано 15 НПЗ у 10 регіонах Росії. Їхня загальна переробна потужність – 192 мільйони тонн нафти на рік, порахувало видання The Insider.

За даними розвідки Британії, станом на 23 березня Росія втратила щонайменше 10% потужностей своєї нафтопереробної галузі через повітряні удари безпілотників. Лондон вважає, що ці удари спричиняють фінансові втрати для Росії, впливаючи на її внутрішній паливний ринок.

Читати також