Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга наголосив, що дії росії свідчать про те, що вона є основною перешкодою на шляху до миру.
«Вчорашні максималістські вимоги росії до України вивести війська зі своїх регіонів у поєднанні з цими жорстокими ударами показують, що росія, а не Україна, є перешкодою на шляху до миру. Москва, а не Київ, є місцем, де слід чинити тиск».
Сибіга підкреслив, що «своїми діями, а не словами, Путін демонструє, що він не поважає жодних мирних зусиль і прагне лише продовження війни».
Ситуація в Україні після атак росії
В ніч на 24 квітня російські війська завдали комбінованого удару по Україні. За даними Міністерства внутрішніх справ, під масованим ударом опинилися Київ та область, Житомирщина, Дніпропетровщина, Харківщина, Полтавщина, Хмельниччина, Сумщина та Запоріжжя. Найбільше постраждав Київ, де рятувальники працювали на 13 локаціях.
Відомо про загиблих та поранених у Києві. Також постраждали люди в Харкові, на Житомирщині, Сумщині, Хмельниччині та на Київщині. За даними на 24 квітня, у Києві сталося 9 загиблих та понад 70 постраждалих.
Міжнародна реакція на конфлікт
23 квітня речник президента рф Володимира Путіна Дмитро Пєсков в інтерв’ю французькому виданню Le Point заявив, що умовою припинення бойових дій з боку росії є встановлення контролю Москви над чотирма українськими областями, жодну з яких російські військові повністю не контролюють. Це висловлювання суперечить попереднім заявам Кремля про готовність до перемир’я на поточній лінії фронту.
Президент США Дональд Трамп 23 квітня назвав «дуже шкідливою для мирних переговорів із росією» заяву українського президента Володимира Зеленського про те, що Київ юридично не визнає окупований Крим російською територією. Американські ЗМІ, зокрема, видання The Washington Post, повідомили, що представники США на зустрічі в Лондоні 23 квітня запропонують Україні та Європі визнати Крим російською територією та заморозити конфлікт по нинішній лінії фронту.