Росія має намір запускати до тисячі ударних дронів по території України, а українська сторона вже знайшла ефективне рішення для їх нейтралізації. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.
«У них план на тисячу дронів, 700-1000 дронів на добу. Зараз, якщо наші партнери почують повністю все, що я з ними обговорював, ми все будемо збивати. У нас є рішення: дрони-інтерсептори, які збивають: все, не все, ну, майже все, безумовно… Ми зможемо це масово виробляти, треба пришвидшити фінансування цих процесів», – зазначив Зеленський під час брифінгу в Римі 10 липня, де проходила конференція з відновлення України.
За словами президента, дрони-перехоплювачі є розробкою українських компаній у співпраці з американськими фахівцями.
«Важливо, що ключ знайдено. Знайдено українцями, до речі, і американцями. Є чотири компанії, одна з яких – україно-американська: менеджмент американський, а інженери – українці. Ми знайшли рішення, як країна, науковці, інженери знайшли рішення. Це – ключове. Нам потрібні фінанси. І будемо збивати», – підкреслив Зеленський.
Раніше командувач Сил безпілотних систем ЗСУ майор Роберт Бровді, відомий за позивним «Мадяр», закликав готуватися до того, що росія запускатиме 1000 дронів на добу.
Російські військові регулярно атакують українські регіони за допомогою різних видів озброєння – ударних БпЛА, ракет, КАБів, а також РСЗВ. Останнім часом Повітряні сили повідомляють про одночасні запуски сотень дронів по містах і селах України.
Керівництво рф заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі українських міст і сіл, убиваючи цивільне населення та руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Водночас українська влада та міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини російської федерації, підкреслюючи їх цілеспрямований характер.
