Росія маніпулює темою студентів-іноземців, які не можуть виїхати з України через обстріли – Кулеба

by host

Росія має зупинити обстріли українських міст, щоб звідти могли виїхати, в тому числі, студенти-іноземці, повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Про це він сказав на пресконференції 5 березня, відповідаючи на питання одного із закордонних журналістів.

«Якщо Росія перестане маніпулювати проблемою іноземних студентів, припинить вогонь і погодиться на припинення вогню, всі вони будуть безпечно евакуйовані. Тож ваші уряди, уряди Індії, Китаю, Нігерії, інших країн, чиї студенти застрягли в Сумах і Харкові – я закликаю вас звернутися до Росії із закликом припинити вогонь і дозволити цивільним залишити ці міста через територію України», – заявив міністр.

Кулеба вказав на те, що протягом 30 років до України приїздили тисячі студентів із країн Африки та Азії, багато хто з них залишився в Україні після завершення навчання. Він також розповів про заходи, яких вжив Київ, щоб допомогти іноземцям евакуюватися.

Читайте також: Ситуація в Запорізькій області: протести проти військ РФ та гуманітарні проблеми

«Аби допомогти вивезенню іноземців із Сум, із Харкова, Україна організувала кілька потягів, ми також створили гарячу лінію, на яку іноземні студенти можуть звернутися. Ми тісно працюємо з відповідними посольствами та координуємо наші зусилля з ними, наші прикордонники отримали інструкції надавати іноземним студентам всю необхідну допомогу. Український уряд робить все, що може, аби дозволити іноземним студентам залишити країну у найбезпечніший спосіб у цих обставинах», – запевнив він.

За словами Кулеби, Росія звинувачує Україну в тому, що вона «тримає іноземних студентів у заручниках, порушує їхні права та дискримінує їх».

«30 років Україна була справжнім домом для ваших студентів і лишається домом, навіть під вогнем Росії. Одна країна не може змінитися за один день, і повірте мені, ваші громадяни, які жили в Україні, отримують таку ж підтримку від своїх українських сусідів та друзів. Єдина причина поточної проблеми – це те, як Росія намагається знищити наші міста, які стали домом як для ваших громадян, так і для українців», – сказав голова МЗС, звертаючись до урядів країн, чиї громадяни приїхали вчитися в Україну.

Він закликав, зокрема, прем’єр-міністра Індії Нарендру Моді звертатися до президента Росії Володимира Путіна і «пояснювати йому, що ця війна суперечить інтересам усіх», а звичайних індійців – тиснути на російське посольство в цій країні.

Кулеба також нагадав, що Індія є одним із найбільших споживачів української аграрної продукції.

«Якщо ця війна триватиме, нам буде важко сіяти новий врожай і потім його збирати. Навіть з точки зору глобальної та індійської харчової безпеки у найкращих інтересах зупинити цю війну», – додав він.

Харків, який зазнав масштабних обстрілів з боку російських військ, називають «студентською столицею» України через велику кількість вищих навчальних закладів.

Читайте також: Зеленський розповів про ситуацію в Україні конгресменам США

Росія заперечує обстріли цивільних об’єктів. Однак авіаудари російської авіації прийшлися на заправки і нафтобази, а потім російська армія почала обстрілювати ракетами та бомбардувати цивільне населення, вражаючи житлові квартали, пологові будинки, лікарні, школи, дитсадки та церкви. Так, у Харкові був повністю знищений весь центр міста, уламок ракети впав на Благовіщенський собор.

3 березня Управління Верховного комісара ООН із прав людини (УВКПЛ ООН) повідомило, що з 4:00 24 лютого до півночі 3 березня було зафіксовано 1006 випадків загибелі або поранення цивільних осіб в Україні. Однак УВКПЛ ООН вважає, що реальні цифри значно вищі. За словами Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, від початку масштабного вторгнення російських військ в Україні загинули 32 дитини, а 70 – зазнали поранень.

Джерело

Читати також