Рада дозволила водіям не проходити теорію в автошколах, а вчити самостійно

by host

Верховна Рада підтримала законопроєкт № 7354, який дозволить українцям самостійно проходити теоретичну частину перед іспитом на отримання водійського посвідчення, повідомив голова парламенту Руслан Стефанчук.

У попередній редакції закону було вказано, що «майбутні водії мали проходити підготовку, зокрема теоретичну, в акредитованих закладах». Однак депутати змінили це положення.

Таким чином «особа, яка бажає отримати право на керування транспортними засобами відповідної категорії чи типу, зобов’язана пройти медичний огляд, відповідну підготовку в акредитованому закладі або самостійно опанувати зміст теоретичного модуля типової навчальної програми».

З цього слідує, що люди, які хочуть вчити правила дорожнього руху самостійно, мають допускатися до теоретичного іспиту на рівних правах із курсантами автошкіл. Однак практичний курс, як і раніше, потрібно буде проходити в автошколі, йдеться в законопроєкті.

Окрім цього нардепи доповнили Кодекс України про адміністративні правопорушення двома новими статтями:

  • ст. 127-3 – порушення порядку підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів (карається штрафом від 500 до 800 неоподатковуваних мінімумів, тобто 8500 – 13 600 грн);
  • ст. 127-4 – порушення порядку державної акредитації автошкіл та приймання іспитів (карається штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів, тобто 8500 – 17 000 грн; а для працівників МВС – від 1000 до 3000 мінімумів, тобто 17 000 – 51 000 грн).

Вказані штрафи почнуть діяти наступного дня після опублікування закону. А ось положення про самостійне проходження теорії – через три місяці, зазначається у документі.

Від грудня 2021 року в Україні електронні водійське посвідчення, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорт) та студентський квиток у застосунку «Дія» почали приймати на рівні з паперовими.

В Україні з 14 грудня 2022 року можна реєструвати авто чи оформити посвідчення водія без використання пластикових бланків.

Джерело

Читати також