Путін твердить, що Росія не потребує нової мобілізації

by host

Російська влада не планує оголошувати нову мобілізацію, заявив лідер РФ Володимир Путін на пленарній сесії Петербурзького міжнародного економічного форуму (ПМЕФ), трансляцію з якого вів телеканал «Росія 24».

За словами Путіна, якщо Росія хоче досягти цілей в Україні якнайшвидше, то нинішнього контингенту недостатньо. Проте, зазначив президент, російська армія має іншу тактику, вона «видавлює» українську армію.

«Якщо ми хочемо зробити це максимально швидко, то нам чинного контингенту недостатньо. Але ми дотримуємося іншої тактики – ми вичавлюємо супротивника з тих територій, які мають бути поставлені під наш контроль. У цьому сенсі ми не маємо жодної необхідності проводити мобілізацію, ми цього не плануємо», – сказав Путін.

Російський лідер також твердить, що у 2023 році понад 300 тисяч осіб підписали контракти з Міноборони, а з початку 2024 року – понад 160 тисяч.

Влада Росії оголосила про проведення мобілізації у вересні 2022 року. Безпосередньо перед цим речник президента РФ Дмитро Пєсков стверджував, що про мобілізацію в Росії не йдеться. Наприкінці жовтня Путін оголосив про завершення мобілізації, але відповідного указу не підписав.

У травні 2024 року видання Financial Times писало, що владі Росії, ймовірно, доведеться «вийти за межі» нинішньої стратегії набору військовослужбовців, щоб зберегти перевагу на фронті. За словами джерела, близького до керівництва Збройних сил РФ, без оголошення нової мобілізації проведення великих наступальних операцій неможливе. Дмитро Пєсков, як і в 2022-му, говорив, що потреби у новій мобілізації немає.

Читати також