Президент Польщі очікує від саміту НАТО рішення про коротший шлях до вступу в Альянс для України

by host

Президент Польщі Анджей Дуда висловив сподівання, що союзники на саміті НАТО у Вільнюсі дійдуть спільного рішення про те, що шлях для вступу України в Альянс має бути скорочений, передає Polskie Radio 24.

«Ми сподіваємося, що буде ухвалене тверде союзницьке рішення, що Україні не потрібен жодний План дій щодо членства, що їй не потрібен жодний попередній шлях до вступу в НАТО у майбутньому, але що цей шлях буде для неї коротким», – сказав Анджей Дуда у Вільнюсі.

За його словами, дуже важливо підтвердити союзницьку єдність щодо України в сенсі солідарності, підтримки і «того, що НАТО буде їй допомагати, поки вона не вижене російських солдатів зі своєї території, поки не запанує мир в Україні і поки ця війна не скінчиться».

У середу президент Польщі Анджей Дуда відвідав Вільнюс з офіційним візитом, де зустрівся з президентом Литви Гітанасом Науседою.

11 липня у Вільнюсі розпочне роботу саміт НАТО. Членами Північноатлантичного альянсу (заснований у квітні 1949 року у Вашингтоні) є 31 країна. Україна офіційно заявила про намір вступити до НАТО 30 вересня 2022 року. Заявку щодо вступу до альянсу президент України Володимир Зеленський назвав «визначальним кроком».

Джерело

Читати також