Президент Франції Макрон заявив, що розпустить парламент і призначить дострокові вибори

by host

Президент Франції Емманюель Макрон заявив 9 червня, що розпускає Національні збори і призначає дострокові парламентські вибори після того, як його партія зазнала поразки на виборах до Європейського парламенту.

У своєму зверненні до нації Макрон сказав, що «вирішив повернути французам вибір свого парламентського майбутнього шляхом голосування».

За його словами, голосування відбудеться у два тури 30 червня і 7 липня.

Результати виборів до ЄС, сказав він, «не є хорошим результатом для партій, які захищають Європу». Макрон також додав, що «це ситуація, з якою він не може змиритися».

За даними соціологів, «Національне об’єднання» (RN), яке очолює 28-річний Джордан Барделла, набрало від 32,3 до 33 відсотків голосів у порівнянні з 14,8-15,2 відсотками партії «Відродження» Макрона.

Партію «Національне об’єднання» очолювала Марін Ле Пен з 2011 до 2021 року, а в 2022 році балотувалася від неї на посаду президента Франції.

Марін Ле Пен називали «другом Путіна»: вона підтримувала міжнародну політику Росії щодо України та Сирії, а також неодноразово висловлювалася проти антиросійських санкцій. Повномасштабне вторгнення Росії в Україну Ле Пен засудила, проте зазначила, що не хоче, щоб французи страждали від санкцій щодо нафти та газу.

Раніше Макрон попередив, що ЄС ризикує бути «заблокованим» великою присутністю ультраправих у Європейському парламенті після виборів цього тижня.

6-9 червня близько 373 мільйонів європейських виборців мали проголосувати за новий склад Європейського парламенту – органу, який має представницьку, законодавчу, контрольну й консультативну роль в Європейському Союзі. Зокрема, він ухвалює законодавство і бюджет ЄС, затверджує склад Європейської комісії та має право її розпустити.

Читати також