Прем’єр-міністр Чечні подав у відставку. Виконувачем обов’язків глави уряду став родич Кадирова

by host

Голова уряду російського регіону Чечні Муслім Хучієв подав у відставку, про це 21 травня повідомив лідер регіону Рамзан Кадиров.

За його словами, Хучієв переходить на іншу роботу – куди саме, Кадиров не уточнив. Сам експрем’єр не коментував свою відставку.

Виконувачем обов’язків голови уряду став Іса Тумхаджієв – міністр автомобільних доріг Чечні. Він одружений з родичкою Кадирова і є його зятем, пише проєкт Радіо Свобода «Кавказ.Реалії».

Муслім Хучієв був прем’єр-міністром Чечні з 2018 року. До цього протягом трьох років він обіймав посаду мера Грозного і очолював міністерство економічного розвитку регіону. У 1990-х роках працював кореспондентом на телебаченні.

Із 2019 року Хучієв перебуває у санкційних списках США за причетність до катувань і порушення прав людини в Чечні. Після початку повномасштабної війни в Україні на експрем’єра також наклали санкції Японія, Євросоюз і Україна, водночас Хучієв ще 2019 року потрапив до «чорного» списку США за звинуваченням у порушеннях прав людини.

Раніше Кадиров призначив свого 16-річного сина Адама куратором Російського університету спецназу імені Володимира Путіна у Гудермесі.

Також дочка Кадирова, 24-річна Хадіжат, була призначена першою заступницею керівника адміністрації глави та уряду Чечні.

У вересні минулого року Міністра внутрішніх справ Чечні Руслана Алханова призначили на посаду заступника начальника головного управління з протидії екстремізму МВС Росії, відомого як Центр «Е». 28-річний син Алханова Адам є чоловіком дочки Кадирова Хадіжат. Раніше він став віцепрем’єром Чечні.

Читати також