Прем’єр-міністерка Данії вважає, що Європа має надати Україні більше систем Patriot

by host

Партнери України мають докласти більше зусиль для зміцнення системи української протиповітряної оборони. Про це сказала прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен 28 травня перед робочою зустріччю з питань оборони України у Празі, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

«Я вітаю рішення Німеччини надати систему Patriot. Більше країн мають зробити так само… Європа має поставити в Україну більше систем (Patriot – ред.) і ракет», – сказала Фредеріксен.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль написав у своєму фейсбуці, що під час зустрічі у Празі, зокрема, обговорили посилення української системи ППО. Він зазначив, що Україні якнайшвидше потрібно принаймні сім систем Patriot та сучасна бойова авіація.

Читайте також: ЗМІ: США розглядають можливість надання Україні ще однієї системи Patriot

Вранці 28 травня у міністерстві оборони Нідерландів повідомили, що там планують за підтримки інших країн зібрати і передати Україні систему ППО Patriot.

На зустрічі у Празі прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте пояснив, що Амстердам надасть основі компоненти системи і вже визначив, які країни можуть надати інші.

У квітні Німеччина пообіцяла надати додаткову батарею Patriot, а Іспанія заявила, що поставить зенітні ракети Patriot. Інші європейські країни, включаючи Грецію, Нідерланди, Польщу, Румунію та Швецію, також мають системи Patriot.

Президент Володимир Зеленський під час зустрічі з держсекретарем США Ентоні Блінкеном 14 травня заявив, що Україні потребує систем протиповітряної оборони. За його словами, «вже сьогодні» потрібні два комплекси Patriot для Харківської області, де люди постійно страждають від обстрілів.

Читати також