Порошенко повинен повернути кредит, який взяв під держгарантії – Верещук

by host

Народний депутат України, кандидат на пост мера Києва Ірина Верещук вважає, що п’ятий президент Петро Порошенко повинен повернути кредит, виданий під державні гарантії підприємству “Кузня на Рибальському”.

“Коли я чую критику від представника партії, яку очолює Петро Порошенко про сто мільйонів, які недоотримує армія, згадую про те, як у 2017 році суднобудівний завод “Кузня на Рибальському”, що був у власності Петра Порошенка, отримує кредит в державному банку під державні гарантії на півмільярда гривень на зміцнення обороноздатності. Цей кредит Порошенко не виплачує. А вже у серпні поточного року Міністерство фінансів у себе на сайті розмістило інформацію щодо виплати по цьому кредиту”, – сказала політик в ефірі одного з телеканалів, коментуючи закиди представника “Європейської солідарності” Артура Герасимова щодо зменшення фінансування армії на наступний рік.

За словами Верещук, виникає питання про те, скільки таких гарантій і кредитів було взято в роки президентства Порошенка. “І якщо ви щось говорите нам, закидаючи щось про армію, запитайте у Порошенка, він виплатить кредити”, – додала нардеп.

Як відомо, у 2017 році державний “Укрексімбанк” видав 528,98 млн грн кредиту для “підвищення обороноздатності і безпеки держави”, під державні гарантії. З початку року ПрАТ “Завод “Кузня на Рибальському” не платить по кредиту. У липні 2020 року Міністерство фінансів як гарант по кредиту виплатило “Укрексімбанку” в цілому 101,77 млн гривень. З них 81,38 млн гривень – виплати по тілу кредиту за січень-травень поточного року, 19,85 млн гривень- відсотки за січень-квітень, і ще 539 тис. гривень – пеня.

Читати також