Польща «рішуче підтримує» офіційне запрошення Україні вступити в НАТО 

by host

Польща підтримує євроатлантичні амбіції України, заявив президент країни Анджей Дуда. Про це він сказав на пресконференції в рамках саміту Бухарестської дев’ятки.

Таким чином Дуда прокоментував пріоритети Варшави на прийдешньому саміті НАТО у Вашингтоні. Серед них – подальше посилення обороноздатності НАТО та втілення євроатлантичних амбіцій України.

«Ми всі підтримуємо прагнення України приєднатися до Європейського Союзу, але ми в Польщі також рішуче підтримуємо питання якнайшвидшого початку процесу вступу України до НАТО. Маю на увазі направлення Україні офіційного запрошення приєднатися до НАТО, що дало б змогу розпочати процес ратифікації», – заявив він.

Читайте також: ЗМІ: Угорщину можуть виключити з «Бухарестської дев’ятки» через Україну

При цьому він додав: для Польщі очевидно, що Україна не зможе повноцінно стати членом Альянсу, доки не завершиться війна:

«Але цей процес, на нашу думку, має тривати, тому що це також демонстрація з боку НАТО Росії, що прагнення українського народу приєднатися до Альянсу були почуті, зрозумілі й реалізовуються».

Дуда додав, що ще одним пріоритетом його країни на саміті є перегляд підходу країн Альянсу до Росії. Він висловив думку, що багато членів блоку продовжують посилатися на Основоположний акт про взаємовідносини, співпрацю та безпеку між НАТО і Росією, який, на переконання президента, є недійсним через дії Москви.

«Цей акт слід вважати порушеним Росією, і це варто включити до порядку денного. Сьогодні Росія не є країною, яка веде діалог з НАТО, вона є агресором проти вільного світу, і до неї слід ставитися відповідно – з усіма наслідками, які з цього випливають», – каже Дуда.

Читайте також: США та Польща запустили Групу з українських комунікацій – для протидії дезінформації РФ

Україна, яка бореться з російським вторгненням, чітко дала зрозуміти, що її мета – стати членом НАТО. Київ і деякі його союзники в НАТО, особливо у Східній Європі, наполягають на запрошенні до членства, хоча й визнають, що Україна не може вступити до НАТО, перебуваючи в стані війни.

Натомість президент Сполучених Штатів Джо Байден 5 червня заявив, що не вірить, ніби Україна зараз готова до членства в НАТО.

Читати також