Під судом у справі Стерненка затримали активіста Миколу Виговського та ще кількох людей

by host

Поруч із будівлею Шевченківського районного суду, де обирають запобіжний захід Сергієві Стерненку, поліцейські затримали активіста Миколу Виговського, ветеранів війни на Донбасі Олександра Кір’якова та Віталія Овчаренка. За словами Овчаренка, всього затримані четверо людей.

Причини затримання наразі не відомі, за словами представника поліції діалогу в ефірі Радіо Свобода, правоохоронці здійснюють правову кваліфікацію події.

Представники демонстрантів заявили, що бачили, як поліцейські били ногами затриманого. Також за словами учасників акції на підтримку Стерненка, Микола Виговський був ведучим заходу. Депутат Верховної Ради Роман Лозинський, заявив, що затримані до п’яти людей. Сам Лозинський був у прямому етері Радіо Свобода в розірваній футболці, він заявляє про перевищення влади силовиками, які заважали йому пройти до затриманих.

До Виговського, який перебуває в автозаку, допустили медиків, також до нього пропустили депутата Верховної Ради Ярослава Юрчишина.

Микола Виговський був кандидатом у народні депутати на виборах 2019 року за списком партії «Голос» (номер 64 у списку).

Минулого тижня Служба безпеки України вручила Стерненку підозру за двома статтями Кримінального кодексу: «умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині» та «носіння холодної зброї без передбаченого законом дозволу».

Стерненко заявив, що вважає вручення йому підозри грубим порушенням норм Європейської конвенції про захист прав людини та Конституції України. У СБУ наголосили, що «повідомлення про підозру у вчиненні злочину є вимогою закону, який діє незалежно від інформаційних кампаній і політичних переконань тих, хто його порушив».

Справа Сергія Стерненка

Сергій Стерненко – громадський активіст та колишній очільник осередку «Правого сектору» в Одесі. Зокрема, брав участь у протестах проти забудови Літнього театру Одеси, після яких його затримували.

У 2018 році на Стерненка скоїли три напади, під час останнього з них він смертельно поранив одного з нападників Івана Кузнецова. Другий учасник нападу Андрій Ісайкул згодом втік з України. Активіст стверджує, що діяв у рамках законного самозахисту. В замовленні нападів він звинувачує мера Одеси Геннадія Труханова, який справу не коментує. Стерненко також заявляв про тиск на слідство з боку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та генеральної прокурорки Ірини Венедіктової.

У березні Офіс генерального прокурора повідомив, що Венедіктова та Аваков обговорювали «вбивство Кузнецова», хоча ця справа є підслідною СБУ. У квітні Венедіктова заявляла, що підозра у справі Стерненка «буде в будь-якому разі».

У «вбивстві» Стерненка звинувачують, зокрема, політики часів Віктора Януковича Андрій Портнов та Олена Лукаш, народні депутати від «Опозиційної платформи – За життя» Ілля Кива та Вадим Рабінович, від «Слуги народу» – Максим Бужанський та Олександр Дубінський. Натомість на захист активіста висловлювалися колишня голова МОЗ України Уляна Супрун, члени ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк?», парламентарі від партії «Голос».

11 червня 2020 року Служба безпеки України оголосила Сергію Стерненку підозру в умисному вбивстві та незаконному носінні холодної зброї.

Українська гельсінська спілка з прав людини вважає переслідування активіста політично вмотивованим.



Джерело

Читати також