Парламент Уельсу визнав Голодомор геноцидом українського народу

by host

Парламент Уельсу (Сенедд) 25 жовтня підтримав резолюцію про визнання Голодомору 1932 – 1933 років геноцидом українського народу, повідомило посольство України у Великій Британії в мережі X.

«Це важлива віха у відновленні історичної справедливості та підвищенні рівня обізнаності про мільйони невинних жертв», – відзначають українські дипломати.

Вони також відзначили, що «памʼять і спадщина Ґарета Джонса заслуговують на ширше визнання з боку міжнародної спільноти».

«Цей відважний валлійський журналіст, попри попередження радянської влади зберігати мовчання, у 1933 році оприлюднив новини про Голодомор у західних ЗМІ, ставши свідком звірств сталінського режиму проти українців», – нагадали українські дипломати.

У резолюції валлійського парламенту зазначається, що «Голодомор був заздалегідь спланованим злочином, вчиненим і очолюваним Сталіним та радянським урядом проти народу України».

Наразі 30 країн у світі визнали Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу. Раніше цього року, в липні, таке рішення ухвалив Сенат Італії.

Джерело

Читати також