пакет щодо допомоги Україні буде мати «важливі нововведення»

by host

Спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон (республіканець) заявив, що очікує на просування пакету, який включає допомогу Україні, коли Палата представників повернеться після канікул, і очікує, що цей пакет буде включати «деякі важливі нововведення».

«Ми повинні зробити в епоху розділеного уряду – історично так склалося – ми маємо досягти консенсусу. Якщо ми хочемо просунути якийсь партійних захід, мені потрібен кожен член парламенту, буквально. Деякі речі мають бути двопартійними», –зазначив Джонсон в інтерв’ю Fox news.

У контексті законопроєкту, запропонованого президентом США Джо Байденом, щодо нацбезпеки спікер Палати представників зауважив, що триває пошук консенсусу.

«Але коли справа доходить до доповнення, ми працюємо над досягненням консенсусу. Ми говорили з усіма членами, особливо зараз, під час роботи в окрузі. Коли ми повернемося після цього періоду ДО роботи, ми будемо просувати продукт, але я думаю, що він буде мати деякі важливі нововведення», – сказав Джонсон.

Джонсон навів як приклад можливість надання кредиту Україні – ідея, яка набула певної популярності на початку цього місяця, як спосіб підтримати Україну таким чином, щоб заспокоїти занепокоєння консерваторів щодо надання більшої допомоги, оскільки Україна бореться проти російської агресії.

Джонсон також згадав про закон REPO, який уповноважує президента заарештовувати російські суверенні активи, заморожені в США, і передавати їх Україні для використання проти Росії.

«Навіть Трамп говорив про концепцію позики, яку ми створюємо, ми не просто надаємо іноземну допомогу, де ми встановлюємо відносини, щоб вони могли повернути її нам, до нас, коли настане відповідний час», – сказав він, додав, що є багато речей, які слід зробити, які «мають більше сенсу і щодо яких, я думаю, у нас буде консенсус».

Читайте також: «Критично важливе» – Зеленський розповів Джонсону про ухвалення допомоги Україні

Раніше голова Комітету розвідки Палати представників Майк Тернер в інтерв’ю CBS News в неділю запевнив, що Джонсон «без зволікань» виставить допомогу Україні на голосування.

Пакет допомоги Україні буде винесено на голосування в Палаті представників Конгресу США, після того, як конгресмени повернуться до роботи з великодніх канікул, пише «Голос Америки». В цьому конгресмена-республіканця Дона Бейкона, за його словами, запевнили спікер Палати представників Майк Джонсон та голова Комітету з закордонних справ Палати представників Майкл Маккол. Великодні канікули в Палаті представників завершуються 9 квітня.

Читайте також: Аудитори уряду США оприлюднили звіти щодо використання допомоги Україні

23 березня президент Сполучених Штатів Джо Байден знову закликав Палату представників розблокувати проєкт закону щодо підтримки для України, Ізраїлю та Тайваню, йдеться у повідомленні пресслужби Білого дому. Американський президент «чітко заявив», що Конгрес ще не завершив свою роботу.

Сенат США на нічному засіданні 13 лютого підтримав законопроєкт, який передбачає допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню на суму 95 мільярдів доларів, 60 мільярдів із яких призначаються Києву.

20 березня спікер Палати представників Майк Джонсон заявляв, що до пакета допомоги Україні та партнерам перейдуть вже найближчим часом.

Читати також