Офіційний Київ назвав «мовою ворожнечі» репліки МЗС Росії про рік президентства Зеленського

by host

Мова ворожнечі сьогоднішньої заяви Міністерства закордонних справ Росії ставить під сумнів налаштованість російської сторони до дипломатичного врегулювання, йдеться у заяві МЗС України у відповідь на поширену раніше 20 травня заяву МЗС Росії щодо річниці вступу на посаду президента України Володимира Зеленського.

«Мова ворожнечі коментаря МЗС РФ не містить навіть натяку на конструктив і ставить під сумнів налаштованість російської сторони до дипломатичного врегулювання. Натомість Україна займає конструктивну позицію у Нормандському форматі та Мінському процесі і прагне дипломатичним шляхом врегулювати конфлікт, вносячи відповідні ініціативи. Останнім свідченням цього є нова делегація України в Тристоронній контактній групі та її конструктивна позиція під час останнього засідання групи», – йдеться у заяві МЗС України.

У міністерстві наголошують, що справжньою причиною, яка руйнує співпрацю між двома державами, є «російська збройна агресія проти України, що триває, окупація Росією українських територій та незаконне утримання нею українських громадян».

«Очікуємо на зміну Росією пропагандистської риторики і перехід до конструктивної взаємодії з метою деокупації окремих районів Донецької та Луганської областей і Криму», – зазначили українські дипломати.

20 травня російське зовнішньополітичне відомство в оцінці року президента Володимира Зеленського використало низку критичних формулювань щодо його діяльності на посту, заявивши, серед іншого, про нагнітання напруженості у відносинах з Росією. Це сталося незабаром після того, як президент України Володимир Зеленський дав пресконференцію з нагоди року свого вступу на посаду глави держави, в перебігу якої понад три години відповідав на запитання журналістів. Про деталі читайте тут.

Джерело

Читати також