Нідерланди дадуть Україні додаткові ракети для Patriot і допоможуть отримати патрульні судна

by host

Нідерланди доставлять Україні більше ракет для системи протиповітряної оборони Patriot, щоб допомогти країні захиститися від російських авіаударів протягом зими, заявив 13 жовтня прем’єр-міністр Марк Рютте, перебуваючи з українським президентом в Одесі.

«Цієї зими Росія намагатиметься якомога більше нашкодити Україні. Тому Нідерланди поставлять додаткові ракети Patriot, щоб Україна могла захиститися від варварських авіаударів Росії», – цитує слова Рютте агентство Reuters.

Крім того, він зауважив, що Нідерланди допоможуть Україні в отриманні патрульних катерів, щоб гарантувати безпеку «зернового коридору».

У пресслужбі президента України повідомили, що Володимир Зеленський і Марк Рютте побували в порту Одеси й оглянули місця влучання російських ракет і дронів.

«Важливо, щоб світ був єдиним і солідарним у захисті від терору та в підтримці наших зусиль із захисту людей, портів, зокрема Одеси, дунайських портів та загалом нашої чорноморської акваторії. Є нове рішення Нідерландів для посилення української ППО», – сказав Зеленський.

11 жовтня міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що США разом із Данією і Нідерландами очолять коаліцію з розвитку Повітряних сил України, створену в рамках Контактної групи з оборони України («Рамштайн»). За його словами, особливу увагу при цьому приділятимуть розвитку потенціалу українських винищувачів F-16.

На 16-ій зустрічі Контактної групи з питань оборони України й форматі «Рамштайн», що відбулася в Брюсселі 11 жовтня, учасники зосередилися насамперед на протиповітряній обороні України та боєприпасах для неї.

Після виходу з зернової угоди 17 липня Москва почала активно завдавати ударів по українських портах та складах на півдні країни.

Джерело

Читати також