«Некомфортно надсилати співчуття» – Ландсберґіс нагадав про роль Ірану у війні проти України

by host

Міністр закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс висловив сумнів у необхідності співчуття владі Ірану у звʼязку із загибеллю президента цієї країни Ебрагіма Раїсі та міністра закордонних справ Хоссейна Аміра-Абдоллахʼяна.

«Мені некомфортно надсилати співчуття, коли Іран надсилає безпілотники, які використовуються проти цивільних в Україні», – написав литовський міністр у мережі Х.

Раніше співчуття через смерть іранських лідерів висловили голова Європейської ради Шарль Мішель та очільник дипломатії ЄС Жозеп Боррель. Також серед тих, хто співчував Ірану, – президент Польщі Анджей Дуда та премʼєр-міністр Угорщини Віктор Орбан.

Президент Ірану Ебрагім Раїсі і його супутники, зокрема міністр закордонних справ Хосейн Амір-Абдоллахян, були знайдені мертвими на місці аварії гелікоптера на північному заході Ірану, повідомило 20 травня іранське державне телебачення.

За повідомленням, вертоліт розбився через погані погодні умови 19 травня.

Ебрагім Раїсі став президентом Ірану в 2021 році. Він вважався прихильником жорсткої лінії як у зовнішній, і у внутрішній політиці.

Після початку російського широкомасштабного вторгнення в Україну Іран розпочав постачання Росії ударних безпілотників типу «Шахед» (офіційно іранська влада це заперечує). Прямо Тегеран не заявляв про свою підтримку Росії у війні.

Читати також