Наступний Саміт миру можуть провести до президентських виборів у США – глава МЗС Швейцарії

by host

Наступний після Саміту миру у Швейцарії можуть провести до президентських виборів у США в листопаді, заявив міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс.

На момент завершення саміту, який провели у швейцарському курортному містечку Бюргеншток, не було ясно, де може відбутися наступна конференція щодо миру, пише Reuters.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що вже є країни зацікавлені у тому, щоб прийняти другий Саміт миру, Київ почав перемовини з ними. Однак він не назвав ці країни.

Читайте також: Присутність РФ на другому Саміті миру свідчитиме про рішення Москви закінчити війну – Зеленський

15–16 червня Швейцарія приймала Глобальний саміт миру, в якому брала участь понад сотня учасників. Росії й Китаю серед них не було.

80 країн і чотири організації, серед яких Рада Європи, Європейська комісія, Європейська рада і Європейський парламент, підтримали спільне комюніке за підсумками Глобального саміту миру.

Серед країн, які підписали документ, є Туреччина. Раніше міністр закордонних справ цієї країни Хакан Фідан висловився за присутність Росії на мирній конференції. Водночас серед підписантів немає Саудівської Аравії, чільний дипломат якої закликав сторони до «важких компромісів». Однак президент України очікує, що до спільного комюніке про основи миру приєднаються ще більше країн.

Вибори в США заплановані на 5 листопада 2024 року.

Читати також