Напередодні саміту G7 та конференції в Швейцарії Байден, Макрон та Шольц заявили про підтримку України

by host

Президент США Джо Байден під час зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном заявив, що Вашингтон підтримуватиме Україну і не припинить цього.

«Ми знаємо, що станеться, якщо Путіну вдасться підкорити Україну, а цього не станеться – ми не зупинимося. Путін не зупиниться на Україні. Справа не лише в Україні; йдеться про набагато більше, ніж Україна. Вся Європа буде під загрозою, але ми не дозволимо цьому статися», – сказав він.

У свою чергу Макрон подякував Байдену та Сполученим Штатам за участь у допомозі Україні та відзначив спільність поглядів Вашингтона та Парижа на війну, яка стосується «безпеки та стабільності Старої Європи».

«Під час G7 ми сподіваємося, що всі члени G7 погодяться на 50-мільярдний фонд солідарності для України. І на мирній конференції в Швейцарії ви будете там представлені. Це також буде критично важливий етап. І, звичайно, саміт НАТО у Вашингтоні», – сказав Макрон.

З подібною заявою виступив сьогодні канцлер Німеччини Олаф Шольц. У соцмережі X він повідомив, що Україна не дозволить змусити себе поставити на коліна.

«Путін має нарешті визнати це. Для України може бути лише справедливий світ. Ми невпинно працюємо заради цього справедливого світу», – зазначив Шольц.

Канцлер ФРН згадав майбутню конференцію щодо України в Швейцарії, де планують обговорити обмін полоненими, повернення українських дітей, а також ядерну та продовольчу безпеку.

Конференція, яку українська влада називає Глобальним самітом миру, відбудеться 15–16 червня у Швейцарії. За останніми даними Офісу президента, участь у Саміті миру підтвердили 107 країн і міжнародних організацій. На конференції США будуть представляти віцепрезидентка Камала Гарріс та радник із національної безпеки Джейк Салліван.

У Росії, яку не запросили на саміт, заявляли, що переговори про мир в Україні, заплановані в червні у Швейцарії, не матимуть сенсу без участі Росії. Речниця МЗС РФ Марія Захарова заявила, що будь-які дії щодо України, які «ігнорують позицію Росії», «відірвані від реальності».

Cаміт лідерів «Групи семи» (G7) планують провести 13-14 червня в Апулії, Італія. Як заявляли у Білому домі, на саміті обговорюватимуть «низку найактуальніших глобальних питань, у тому числі непохитну підтримку України». Відомо, що президент України Володимир Зеленський братиме участь у саміті лідерів «Групи семи».

Читати також