на підготовку Харківщини до зими виділять 4 мільярди гривень, половину – з резервного фонду

by host

Президент Володимир Зеленський провів нараду в Харкові щодо обстановки в області та підготовки до опалювального сезону, повідомляє Офіс президента 24 травня.

За повідомленням, командувач оперативно-стратегічного угруповання «Харків» Михайло Драпатий доповів, що ситуація в зоні його відповідальності, зокрема, на Вовчанському напрямку, «залишається складною».

Також голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов розповів про розроблений разом із Кабінетом Міністрів план децентралізувати систему теплопостачання в Харкові й заходи для відновлення пошкодженої інфраструктури.

Читайте також: Спека може погіршити ситуацію в енергетиці, але взимку буде ще важче

«Для підготовки Харкова та області до осінньо-зимового періоду виділять 4 мільярди гривень. Половина суми – з резервного фонду державного бюджету, решта – з міського бюджету. Ці кошти спрямують на відновлення зруйнованого обладнання та встановлення когенераційних установок», – йдеться в повідомленні.

Зеленський також доручив прем’єр-міністру Денису Шмигалю разом із Міністерством фінансів і Національним банком опрацювати можливість надання кредитів пошкодженим енергогенерувальним підприємствам без застави. Крім того, на нараді обговорили ситуацію із забезпеченням другого рівня захисту на підстанціях оператора «Укренерго».

У березні-квітні сили РФ атакували об’єкти генерації і системи передачі у Харківській, Запорізькій, Львівській, Київській областях. Серед іншого, внаслідок російської атаки повністю зруйнована Трипільська ТЕС, яка розташована за 20 кілометрів від Києва, повідомила компанія «Центренерго».

Читайте також: Енергетична зброя Росії: як перемогти агресора на глобальному ринку та забезпечити сталий мир

Російські війська цієї весни неодноразово атакували об’єкти енергетичної інфраструктури в Україні. Зокрема, вночі і вранці 8 травня, за даними Міненерго, сили РФ атакували об’єкти генерації й передачі електроенергії у шести областях – Полтавській, Кіровоградській, Запорізькій, Львівській, Івано-Франківській, Вінницькій областях. Перед цим російська армія атакувала енергетичні об’єкти на Харківщині.

Після цього через дефіцит електроенергії компанія «Укренерго» запровадила спершу обмеження на енергопостачання для промисловості й бізнесу, згодом – відключення для побутових споживачів.

Після хвилі масованих російських атак на об’єкти української енергетичної інфраструктури Міністерство енергетики України оцінило збитки для енергосистеми в понад мільярд доларів, розповів профільний міністр Герман Галущенко.

Читати також