МЗС України висловило протест через рішення Росії долучити населення ОРДЛО до своїх виборів

by host

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест через рішення російської влади про залучення населення окупованих територій у Донецькій та Луганській областях до парламентських виборів у Росії, запланованих на вересень.

«Такі дії російської сторони, поряд із незаконною організацією виборів в Держдуму на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та місті Севастополь, є грубим порушенням норм і принципів міжнародного права, Конституції та чинного законодавства України. Організація виборчого процесу на окупованій території України та залучення до нього місцевого населення, якому примусово було нав’язано російське громадянство, ставить під сумнів легітимність результатів виборів», – наголосили в МЗС.

У міністерстві додали, що, незважаючи на всі спроби України стабілізувати ситуацію у зоні конфлікту, російська сторона «нехтує зусиллями, що докладаються у рамках Нормандського формату і Тристоронньої контактної групи для пошуку дієвих шляхів врегулювання російсько-українського збройного конфлікту на основі міжнародного права та поваги до суверенітету України».

«Останні дії Росії є особливо цинічними з огляду на деградацію безпекової ситуації у зоні конфлікту, спричинену регулярними порушеннями режиму припинення вогню з боку російських окупаційних сил, а також подальшим погіршенням гуманітарного й соціально-економічного становища на тимчасово окупованих територіях України», – йдеться в заяві.

У МЗС закликали міжнародне співтовариство засудити цей крок Росії, не визнавати результати її виборів на окупованій території України, а також посилити політико-дипломатичний тиск на Москву «з метою припинення нею міжнародно-протиправних діянь проти суверенітету і територіальної цілісності України».

Україна також вимагає від Росії скасувати усі неправомірні рішення, що стосуються окупованих територій, і припинити вживати кроки, спрямовані на подальшу інтеграцію населення окупованих територій України до політичного й соціально-правового простору РФ.

20 липня стало відомо, що Центральна виборча комісія Росії ухвалила постанову, за якою жителі непідконтрольних українському уряду частин Донецької та Луганської областей, що мають паспорти громадян Росії, зможуть проголосувати на виборах депутатів російської Держдуми в онлайн-форматі.

Джерело

Читати також