МЗС України висловило підтримку Румунії, де розслідують ймовірне втручання у вибори

Автор: Шевчук Тетяна

Про це розповідає Погляд

Міністерство закордонних справ України «висловлює солідарність» із Румунією після виявлення «безпрецедентної гібридної атаки Росії» під час президентських виборів. Про це йдеться у заяві відомства 7 грудня.

«Зухвале втручання Росії у внутрішні справи Румунії є спробою позбавити румунський народ конституційного права на вільне волевиявлення. Це черговий епізод ширшої гібридної агресії Росії проти Європи та решти вільного світу, яка вже виявлялася останнім часом в активних російських зусиллях з розхитування ситуації в Грузії, Молдові та низці інших країн», – йдеться в заяві міністерства.

Дипломатичне відомство називає це розслідування підтвердженням своїх попередніх заяв про те, що плани Кремля виходять за межі України та поширюються, зокрема, на країни Євросоюзу й НАТО.

Читайте також: У Румунії пройшли обшуки в рамках розслідування щодо президентських виборів

«Відповідь на такі російські загрози має бути спільною та рішучою, зокрема максимальна підтримка України в протидії російській агресії заради збереження стабільності в Європі та світі», – додає МЗС.

У Румунії 7 грудня пройшли вибори в рамках розслідування ймовірних порушень на виборах

Напередодні Конституційний суд Румунії скасував президентські вибори, другий тур яких мав відбутися 8 грудня. У своєму рішенні суд вказав на незаконне використання цифрових технологій, зокрема, штучного інтелекту, а також використання «незаявлених джерел фінансування».

За висновками суду, один із 13 кандидатів у першому турі 24 листопада неправомірно отримав «перевагу» в соціальних мережах, що спотворило результати голосування.

Читайте також: Російський крах румунських виборів. Документи спецслужб засвідчили можливе втручання Росії

Днями Вища рада національної оборони Румунії розсекретила п’ять документів, які показали, як Калін Джорджеску за дуже короткий час зріс у популярності, зокрема, завдяки просуванню в TikTok.

Згідно з оприлюдненими даними розвідки, сервіс TikTok повідомив румунській владі про виявлення мережі акаунтів, пов’язаних з російським державним ЗМІ Sputnik, цільовою аудиторією мережі були користувачі в Румунії та Молдові.

Після цього Європейська комісія вимагала від TikTok зберегти всі дані, пов’язані з виборами в Румунії та іншими національними виборами на території Євросоюзу.

Читати також