МЗС Польщі викликало представника Білорусі через вбивство польського військового

by host

Через загибель польського військовослужбовця Міністерство закордонних справ Польщі викликало тимчасово повіреного у справах Білорусі Олексія Понкратенка.

Як повідомляє пресслужба польського дипломатичного відомства, йому вручили ноту протесту, в якій Польща рішуче закликає Білорусь припинити «провокації на польсько-білоруському кордоні та організацію міграційного тиску».

«Оскільки злочин було скоєно на польському боці кордону і з огляду на триваюче прокурорське розслідування, МЗС також вимагає, щоб особа, відповідальна за вбивство польського громадянина, була ідентифікована і видана Білоруссю», – йдеться у заяві міністерства.

Напад на польського солдата стався 28 травня на польсько-білоруському кордоні поблизу населеного пункту Дубичі Церковні. Його поранив ножем один із мігрантів під час спроби групи нелегалів прорватися через захисний барʼєр. Одразу після поранення до приїзду швидкої військовому надавала допомогу прикордонниця, а потім 10 днів за його життя боролися лікарі. Cьогодні стало відомо, що військовий помер.

Читати також