Москва погрожує «фатальними наслідками» через українські атаки зброєю США

by host

Наданий Україні дозвіл використовувати американську зброю для завдавання ударів по цілях на території Росії може призвести до «фатальних наслідків», заявив заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков.

«Хотілося б застерегти американських діячів від прорахунків, які можуть мати фатальні наслідки. Вони через незрозумілі причини недооцінюють серйозність тієї відсічі, яку можуть отримати», – сказав Рябков.

Він заявив, що відповідь може бути «асиметричною», але Вашингтон, на думку Москви, «відчує наслідки». Крім того, він закликав США «максимально серйозно ставитися до застережень, що лунають із Росії», зокрема до того, що сказав президент Путін.

Російський лідер нещодавно, коментуючи заклики європейських країн про дозвіл ударів по Росії, заявив, що «ці представники країн НАТО, особливо в Європі, особливо в малих країнах, повинні усвідомлювати, з чим вони грають». При цьому з Москви звучать погано завуальовані погрози завдати удару ядерною зброєю.

Наприкінці травня адміністрація президента США Джо Байдена таємно дозволила Україні завдавати ударів по території Росії з використанням американської зброї. Однак дозвіл поширюється тільки на території, що безпосередньо прилягають до Харківської області, де впрдовж останніх тижнів російські війська перейшли кордон і окупували кілька прикордонних територій. Удари по російських тилах (якщо йдеться про міжнародно визнану територію Росії), зокрема з використанням ракет ATACMS, Вашингтон, як і раніше, не підтримує.

В опублікованому 31 травня інтервʼю The Guardian президент України Володимир Зеленський знову закликав США надати дозвіл на застосування далекобійних ракет по обʼєктах у глибині російської території. Без такого дозволу з боку США, наголосив Зеленський, Україна не зможе використати проти цілей у Росії ракети, що поставляються іншими країнами, зокрема Великою Британією, попри те, що Лондон зняв обмеження на використання своєї зброї.

Читати також