Міністри закордонних справ України та Естонії обговорили європейську допомогу у війні

by host

Міністри закордонних справ України Дмитро Кулеба та Естонії Маргус Цахкна обговорили майбутній саміт НАТО та військову підтримку України з боку Естонії, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода з пресконференції міністрів у Києві 3 червня.

«Чверть відсотка нашого ВВП буде щороку виділятися на військову підтримку України. Ідеться про 120 мільйонів євро. І це буде допомога Україні для того, що витиснути Росію», – сказав очільник МЗС Естонії.

Міністри також обговорили естонську допомогу українській енергетиці після російських обстрілів.

«Рішення передати Україні енергоблок з Ауверської енергостанції, а також відправити в Україну потужні електродвигуни є надзвичайно важливим і є прикладом для інших», – сказав Дмитро Кулеба.

Один такий енергоблок, за словами Кулеби, здатен забезпечити електроенергією 150 тисяч українців. Через розміри енергоблока його складно доставити, але над цим, за словами українського міністра, працюють.

Сторони обговорили також і вступ України до ЄС – Естонія, як і раніше, висловила підтримку майбутнього членства України.

Міністр закордонних справ Естонії прибув до України три дні тому. Він відвідав Житомирщину, у відбудову цього регіону естонський уряд вирішив вкласти гроші.

Читати також