Дружина президента США Дональда Трампа, Меланія, оголосила, що вісім українських дітей успішно возз’єдналися зі своїми родинами завдяки переговорам її представників з президентом росії Володимиром Путіним. Це стало відомо 10 жовтня з повідомлень міжнародних інформаційних агентств.
За словами Меланії Трамп, Путін відреагував на її лист, надісланий у серпні, після чого було встановлено «відкритий канал зв’язку» для повернення українських дітей до їхніх родин.
Вона зазначила, що її представник «безпосередньо співпрацює з командою президента Путіна, щоб забезпечити безпечне возз’єднання дітей з їхніми сім’ями».
Згідно з інформацією, наданою ABC News, за останні 24 години вісім дітей повернулися до своїх родин.
Голова Офісу президента України Андрій Єрмак ввечері 9 жовтня повідомив, що в рамках ініціативи президента України Bring Kids Back UA вдалося врятувати групу з 23 дітей та підлітків, які перебували на тимчасово окупованих територіях.
Нагадаємо, що в серпні агентство Reuters інформувало про особистий лист Меланії Трамп, в якому вона привернула увагу до ситуації українських дітей, які були вивезені до росії. Лист був переданий Путіну під час переговорів на Алясці.
Телеканал Fox News пізніше опублікував текст листа, в якому не згадувалася Україна. У ньому Меланія Трамп зазначила, що «у кожної дитини в серці одні й ті самі тихі мрії, незалежно від того, народилася вона в сільській місцевості чи в чудовому мегаполісі». Вона закликала Путіна «повернути їм радісний сміх».
Варто зазначити, що після початку повномасштабної війни росія активно вивозила українських дітей з окупованих територій. Україна та міжнародні організації заявляли, що це відбувалося без згоди батьків або опікунів. Влада росії стверджує, що вивезення дітей здійснювалося з метою їхньої безпеки під час бойових дій, запевняючи, що повертає Україні дітей, які мають законних представників.
