Макрон візьме участь у Саміті миру у Швейцарії

by host

Президент Франції Емманюель Макрон візьме участь у Саміті миру у Швейцарії, повідомляє 5 червня AFP з посиланням на Єлисейський палац.

В адміністрації Макрона уточнили, що Франція не лише має намір надавати Україні військову допомогу «у довгостроковій перспективі», а й «надавати політичну та дипломатичну підтримку».

Саміт, на якому планується обговорити зусилля щодо досягнення миру в Україні, відбудеться у Швейцарії 15–16 червня. За словами президента України Володимира Зеленського, сторони планують обговорити, зокрема, питання ядерної та продовольчої безпеки, а також обміну військовополонених за формулою «всіх на всіх».

На саміт запросили понад 160 держав. До Росії запрошення не надходило. Зеленський пояснював це побоюваннями, що російська сторона «все заблокує, все зірве». За його словами, РФ залучать до обговорення, коли буде вироблено основні засади угоди. Президент Росії Володимир Путін назвав саміт у Швейцарії спробою навʼязати російській стороні умови завершення війни.

На початку червня стало відомо, що США на саміті представлятимуть віцепрезидентка Камала Гарріс та радник президента з національної безпеки Джейк Салліван. Сам президент Джо Байден, за інформацією Bloomberg, пропустить саміт через те, що він перетинається з його заходом зі збирання коштів на передвиборчу кампанію, що відбудеться у Каліфорнії.

Читати також