Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров прокоментував українські формулу миру та план перемоги, презентовані президентом України Володимиром Зеленським. Також він заявив що завершення війни «в нічию» не вигідне жодній стороні.
«Захід заплющує очі, продовжуючи просувати тупикову, я навіть сказав би тупу формулу миру Зеленського, який закликає до капітуляції Росії. А кілька тижнів тому цей громадянин оприлюднив не менш шизофренічний план перемоги», – сказав Лавров 31 жовтня на Мінській міжнародній конференції з євразійської безпеки.
Він додав, що ані формула, ані план, ані бажання України вступити до НАТО та Євросоюзу «не наближають мир у Європі».
Також на пресконференції після заходу очільник МЗС Росії заявив, що «закінчення конфлікту в Україні внічию не забезпечить інтереси кожної сторони».
«Внічию, мені здається, трошки не передає необхідності надійно забезпечити інтереси кожної сторони, зокрема в загальноконтинентальному масштабі. І причини нам добре відомі – Олександр Григорович (Лукашенко – ред.) сьогодні згадував ті дії, які київський режим після держперевороту робив щодо винищення російської мови у всіх сферах життя», – заявив Лавров.
Президент України Володимир Зеленський на засіданні Верховної Ради 16 жовтня представив пункти пропонованого ним «плану перемоги» України у війні з Росією. Він складається з п’яти публічних пунктів і кількох засекречених додатків. За словами президента, першим пунктом є запрошення України до НАТО.
Зеленський раніше заявив, що союзники Києва погоджуються з тим, що на другий саміт миру необхідно покликати представників російської сторони, які, за його словами, мають ознайомитися із пропонованим ним планом перемоги.
У вересні у МЗС Росії заявили, що Москва не брала і не братиме участі у Саміті миру, оскільки «цей процес нічого спільного з врегулюванням не має».
24 вересня президент України заявив, виступаючи в Раді безпеки ООН, що Путін порушив «багато міжнародний правил, він не зупиниться сам, Росія може бути лише примушена до миру».
15–16 червня Швейцарія приймала перший Глобальний саміт миру. Понад 80 країн і чотири організації, серед яких Рада Європи, Європейська комісія, Європейська рада і Європейський парламент, підтримали спільне комюніке за підсумками Глобального саміту миру.
Після саміту міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс припустив, що наступну зустріч можуть провести до виборів в США – 5 листопада.