Кулеба обговорив із Блінкеном «зміцнення» української ППО

by host

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба 3 липня обговорив із державним секретарем США Ентоні Блінкеном «зміцнення української протиповітряної оборони».

«Я говорив з Ентоні Блінкеном про нашу поточну роботу зі зміцнення протиповітряної оборони України, а також про відновлення нашої енергетичної системи та України в цілому», – написав Кулеба за підсумками розмови.

Він додав, що під час розмови із Блінкеном «зупинились на очікуваних результатах саміту НАТО у Вашингтоні, який відбудеться на наступному тижні».

«За останні кілька років Америка посилила свою роль як союзницька держава, і саміт, безумовно, це продемонструє», – підкреслив очільник українського МЗС.

Раніше, 2 липня, українська делегація розпочала візит до Сполучених Штатів Америки із зустрічі з державним секретарем США Ентоні Блінкеном, повідомила пресслужба Офісу президента.

Зазначено, що до делегації увійшли керівник Офісу президента Андрій Єрмак, віцепремʼєр-міністерка у справах європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, міністр оборони Рустем Умєров та міністр енергетики Герман Галущенко.

Раніше президент України Володимир Зеленський сказав, що доручив міністру оборони Рустему Умєрову, який перебуває в США з візитом, отримати конкретні дати доставки нових систем Patriot, про які в Києва є домовленість із партнерами.

У травні державний секретар США Ентоні Блінкен відвідав Україну. Він прибув до Києва без оголошення свого візиту на тлі наступу росіян на Харківщині. Блінкен провів низку офіційних зустрічей, зіграв рок-баладу у барі, наголосив на важливості боротьби з корупцією під час виступу у Київському політехнічному інституті та оголосив про новий пакет допомоги від Сполучених Штатів на 2 мільярди доларів.

Читати також