КСУ визнав неконституційною статтю, яка карає за декларування недостовірної інформації – офіційно

by host

Конституційний суд України визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за декларування недостовірної інформації. Відповідне рішення від 27 жовтня оприлюднене на сайті суду.

Також суд визнав неконституційною низку положень закону про запобігання корупції. Зокрема, КСУ скасував два повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції:

  • здійснення моніторингу та контролю за виконанням актів законодавства з питань етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та прирівняних до них осіб;
  • здійснення в контролю та перевірки декларацій суб’єктів декларування, зберігання та оприлюднення таких декларацій, проведення моніторингу способу життя суб’єктів декларування.

Крім того, Конституційний суд скасував право НАЗК складати протоколи про адміністративні порушення, статті, які урегульовують контроль та перевірку декларацій, встановлення своєчасності подання декларацій, повну перевірку декларацій та моніторинг способу життя суб’єктів декларування.

Новина доповнюється…

Джерело

Читати також