КСУ 12 квітня проведе спецзасідання щодо звільнення Тупицького і Касмініна

by host

Конституційний суд України 12 квітня збереться на спеціальне пленарне засідання, на якому розглянуть питання про звільнення з посад суддів КСУ Олександра Тупицького й Олександра Касмініна з огляду на указ президента.

«Скликати 12 квітня 2021 року о 12:00 спеціальне пленарне засідання Конституційного суду з розгляду питання про звільнення з посад суддів Конституційного суду Касмініна і Тупицького у зв’язку з виданням указу президента України «Про деякі питання забезпечення національної безпеки України», – йдеться в копії розпорядження Тупицького, оприлюдненого КСУ у фейсбуці.

27 березня президент Володимир Зеленський скасував укази Віктора Януковича про призначення Олександра Тупицького і Олександра Касмініна суддями Конституційного суду.

Олександр Тупицький нині оскаржує указ президента Володимира Зеленського про відсторонення його з посади судді Конституційного суду України, який він очолив у вересні 2019 року.

29 грудня 2020 року президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення на два місяці голови Конституційного суду України Олександра Тупицького від посади судді КСУ з метою «відновлення справедливості та вирішення конституційної кризи». А 26 лютого продовжив термін відсторонення на один місяць.

30 грудня Конституційний суд України заявив, що президент Володимир Зеленський вийшов за межі своїх конституційних повноважень і порушив положення Конституції, видавши указ про відсторонення голови КСУ Олександра Тупицького, тому має негайно скасувати цей документ.Джерело

Читати також