Келлог: Європа не повинна бути учасником мирних переговорів

На думку спеціального посланця США Кіта Келлога, у переговорах, що стосуються завершення війни росії проти України, мають бути представлені Київ, Москва та Сполучені Штати в ролі посередника. Він висловив цю думку під час Мюнхенської конференції з питань безпеки.

Про це розповідає Погляд

Присутність України та європейських країн

Відповідаючи на запитання стосовно гарантії участі України та європейських країн у переговорах, Келлог зазначив: «Звісно, українці будуть за столом, хто був би настільки дурний, щоб їх виключити?»

На його переконання, для ефективного діалогу важливо залучити лише безпосередніх учасників конфлікту, а європейські союзники не повинні бути фізично присутніми за столом переговорів. Келлог підкреслив, що велика кількість учасників, як це було раніше у Мінському форматі, призвела до невдачі, адже «за столом було багато людей, і це не спрацювало».

Гарантії безпеки та ресурси України

Незважаючи на відсутність фізичної участі, Келлог запевнив, що інтереси європейських країн будуть враховані. Спеціальний посланець також наголосив на важливості залучення всіх сторін у переговори протягом 180 днів.

На конференції колишній спецпредставник США з питань України Курт Волкер вказав на активні комунікації між США та європейцями. Він зазначив, що нещодавно міністр оборони США Геґсет зустрічався з колегами з НАТО, підкреслюючи, що діалог триває.

Раніше, за підсумками зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським, було висловлено думку про необхідність досягнення «тривалого миру», щоб уникнути повторного конфлікту в Європі.

Держдепартамент США повідомив про майбутній візит Кіта Келлога до Німеччини, Бельгії та України з метою «просування мети президента Трампа щодо забезпечення миру через силу в Україні та захисту інтересів національної безпеки США».

Президент США Дональд Трамп заявив про намір укласти угоду з Україною, яка надасть США доступ до рідкісноземельних мінералів, необхідних для електроніки. Зеленський підкреслив відкритість України до такої угоди, зазначивши, що потребує гарантій безпеки від союзників.

Згідно з його словами, близько 20% мінеральних ресурсів України, включаючи значну частину родовищ рідкісноземельних елементів, знаходяться під російською окупацією, що може створити ризики для їх використання союзниками москви, такими як Північна Корея та Іран.

«Звісно, українці будуть за столом, хто був би настільки дурний, щоб їх виключити?»

Читати також