Іспанія та Україна уклали безпекову угоду

by host

Іспанія та Україна уклали двосторонню безпекову угоду.

«Ми підписали безпекову угоду між нашими державами. Вагомий стратегічний документ. На цей рік ми зафіксували один мільярд військової допомоги. На період до 2027 року 5 мільярдів для України від Іспанії через Європейський фонд миру», – заявив президент України Володимир Зеленський на спільній з прем’єр-міністром Іспанії Педро Санчесом пресконференції.

27 травня Володимир Зеленський прибув до Іспанії. Цей візит планувався раніше, однак через ситуацію на фронті його перенесли.

Педро Санчес, у свою чергу, сказав, що іспанська сторона оголосила, що коли Зеленський зможе приїхати до Іспанії, країни підпишуть договір для покращення рівня співробітництва в різних сферах – обороні, юстиції, гуманітарних питаннях, реконструкції.

На початку травня президент України Володимир Зеленський повідомляв про підготовку семи нових двосторонніх безпекових угод, зокрема зі США.

Девʼять безпекових угод у межах декларації про підтримку України, ухваленої у Вільнюсі в липні 2023 року країнами «Групи семи», уже підписали з Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією,Нідерландами, Фінляндією, Латвією.

У березні Офіс президента повідомив, що Україна веде схожі переговори з вісьмома країнами: США, Японією, Румунією, Норвегією, Іспанією, Грецією, а також з ЄС.

Читати також