Генсекретар НАТО привітав послаблення обмежень щодо ударів по Росії

by host

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ, що раніше підтримував дозвіл на удари українських сил оборони по цілях на території Росії, привітав рішення союзників послабити обмеження. Про це посадовець сказав в інтерв’ю Радіо Свобода.

«Це саме те, що Україна повинна мати змогу робити. Не в останню чергу в Харкові, бо там лінія фронту і кордон більш-менш збігаються. Тому було б дуже важко, якби українці були змушені визнати, що артилерійські батареї, ракетні батареї чи аеродроми на російській стороні були б для росіян певною мірою безпечними, оскільки українці не могли б використати проти них цю зброю», – сказав Столтенберґ.

Втім, генсекретар НАТО уникнув відповіді на уточнювальне запитання Радіо Свобода, чи можуть ставати цілями України радіолокаційні станції в Росії:

«Не буду вдаватися в подробиці, як саме Україна має проводити свої операції з самооборони. Але вони мають відповідати міжнародному праву і виконуватися відповідально».

Читайте також: Європа ще більше відчуває «подих Росії у потилицю» – глава МЗС Литви

Коментуючи російський наступ на Харківщині й підсумки зустрічі голів МЗС Альянсу в цьому контексті, посадовець знову підкреслив – він «впевнений, що Україна може перемогти».

«Це (зустріч – ред.) додало мені більшої впевненості в тому, що союзники по НАТО готові надати підтримку Україні, щоб вона перемогла і зупинила російських загарбників. Війни за своєю природою непередбачувані. Але те, що ми бачили наразі, полягає в тому, що Росія не змогла зробити жодного великого прориву. Її сили досягли незначних територіальних здобутків, але заплатили дуже високу ціну. А зараз зброя та боєприпаси надходять від союзників по НАТО», – резюмував Столтенберґ.

Раніше 31 травня державний секретар США Ентоні Блінкен офіційно підтвердив, що президент Джо Байден надав дозвіл для України бити американською зброєю по військових об’єктах на території РФ.

Читайте також: «Крок вперед»: Зеленський щодо дозволу США бити по території Росії

Перед тим низка європейських держав, а також голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель підтримали дозвіл Україні застосовувати західну зброю для ударів по військових цілях у Росії.

Після початку російського наступу на Харківщині президент України Володимир Зеленський заявив, що заборони на використання західної зброї для ударів по території РФ не має бути, оскільки йдеться не про наступ України, а про захист.

Читати також