Франція є на боці миру, але мир не є капітуляцією жертви – Макрон

by host

Франція є на боці миру, але мир не є капітуляцією жертви, заявив президент Франції Емманюель Макрон під час спільної з президентом України Володимиром Зеленським пресконференції в Парижі.

«Франція завжди на боці миру, але мир не є капітуляцією жертви…Ми не віримо в закон природи, коли право залишається за сильним. Тоді це буде постійна війна. Ми за міжнародне право…Всі прихильники миру повинні бути однодумцями, вони не мають казати: «Не треба допомагати Україні, її керівники йдуть дуже далеко». Ми знаємо цей табір псевдомиру, це табір капітулянтів. Ми за мир, згідно з міжнародним правом, яке дозволяє народу, на який нападають, захищатися», – cказав він відповідаючи на запитання щодо можливих поступок РФ і чи на сьогодні вдалий момент для початку переговорів з Москвою.

Володимир Зеленський, у свою чергу, сказав, що «справедливість – це не про поступки, а домовленості – не про ультиматуми, поваги до РФ, до вбивць у нас немає».

Раніше Емманюель Макрон підтвердив свою участь в українському Саміті миру.

Саміт, на якому планується обговорити зусилля щодо досягнення миру в Україні, відбудеться у Швейцарії 15–16 червня. За словами президента України Володимира Зеленського, сторони планують обговорити, зокрема, питання ядерної та продовольчої безпеки, а також обміну військовополонених за формулою «всіх на всіх».

На саміт запросили понад 160 держав. До Росії запрошення не надходило. Зеленський пояснював це побоюваннями, що російська сторона «все заблокує, все зірве».

Читати також