Фіцо зробив заяви на підтримку РФ

by host

Крим і Донбас назавжди залишаться у складі Росії, заявив прем’єр-міністр Словаччини членам комітету з європейських справ Національної ради країни.

«З точки зору міжнародного права кожен з нас визнає територіальну цілісність іншої країни, суверенітет, непорушність кордонів. Це гарна теорія міжнародного права. Але я кажу, що росіяни ніколи не повернуть Крим, росіяни ніколи не покинуть Донбас і Луганськ», – сказав Фіцо.

Також лідер Словаччини вважає, що Москва переможе у цій війні.

«Росія здобула більше території в рамках свого наступу. Україна не має військового потенціалу і військової сили. У неї немає військового рішення і ніколи не буде, буде лише на 100 000 більше загиблих з одного боку і з іншого. Єдине, що може допомогти, якщо НАТО вторгнеться туди – це третя світова війна», – заявив прем’єр.

Крім того, він вважає, що окупованим Росією територіям потрібно запропонувати особливий статус, а згодом провести референдум щодо їхнього майбутнього.

Уряд Фіцо після вступу на посаду восени минулого року припинив військову допомогу Україні з державних резервів. Але залишив можливість комерційних поставок зброї Києву.

Варто зауважити, що не всі жителі країни підтримують таку політику свого уряду. Наприклад, Словаки за кілька днів зібрали сотні тисяч євро на боєприпаси для України в рамках краудфандингової кампанії.

Тисячі людей за три дні внесли 750 тисяч євро до ініціативи «Мир Україні», повідомили організатори.

Організація сподівалася зібрати один мільйон євро та планує спрямувати всі гроші на міжнародну ініціативу, ініційовану Чеською Республікою, щодо закупівлі боєприпасів для України, до якої не приєднався уряд Словаччини.

Читати також